Pán dôchodca Belák, nie ste môj hovorca. Ja nemám strach z ,,Matovičovej nekompetentnosti“

Autor: Ingrid Tkáčiková | 25.3.2020 o 14:04 | Karma článku: 11,69 | Prečítané:  18944x

,,Po dnešnom dni majú ľudia strach najmä z vás a vašej nekompetentnosti“  Túto vetu adresoval pán Belák súčasnému premiérovi len deň po vymenovaní vlády.

Priznám sa, keď som zbadala titulok blogu tohoto sedemdesiatnika s názvom, „Pán premiér Matovič, prosím vás, neplačte!“, najskôr som nemala tie bludy v pláne vôbec čítať. Ale nedalo mi to. O to viac ma ale rozčúlilo, že pán Belák, ktorého moja generácia veľmi neregistruje, si dovolil komentovať súčasnú vládu, aj za mňa. Vlastne, za nás všetkých.

Ja totiž to, na rozdiel od pána dôchodcu, z Matovičovej vlády strach nemám. Práve naopak. Za tie necelé štyri dni sa moja dôvera v novú vládu utvrdzuje.

Milý pán Belák,

nepoznám presne Váš životopis, ani ho nemienim skúmať. Nezaujíma ma. Viem ale, že vo Vašich produktívnych rokoch ste sa pohybovali vo sfére umenia. Nie som si celkom istá, či sa dá skladanie piesní celkom dobre porovnávať s komplexným riadením štátu, ale teda, skúsme. Možno naozaj viete zložiť pieseň na počkanie už za štyri hodiny a nepotrebujete na to ,,až“ štyri dni. Viete, presne toľko nová vláda funguje. A poviem Vám, za ten čas toho stihla celkom dosť. Neskladajú síce hudobné znelky, ani nevytvárajú žiadne televízne inscenácie. Riadia štát. Štát, ktorý sa, mimochodom, nachádza v kríze.

Ako Vy sám tvrdíte v blogu pre Matoviča, ,,Určite ste nerátali s tým, že vaše prevzatie moci bude poznamenané vojnovým stavom obliehania smrteľným vírusom.,, Prepáčte, rátal s tým niekto? Asi nie. Aj napriek tomu ale, vláda funguje. Od nedele, štvrtý deň, Dovolím si tvrdiť, že funguje dobre. V nedeľu spravila revíziu, Naháňajú zdravotnícke pomôcky, chystajú opatrenia ekonomického a sociálneho rázu. Musia riešiť situáciu na trhu práce, v školstve. Viete, aj školy sú zavreté. Naozaj nemám pocit, že by niekto plakal. Konajú, dokonca sa im darí pri tom všetkom odhaľovať korupčné škandály bývalej vlády. Poznáte tú ,,rozprávku“ o tom, ako si raz jeden dvadsaťročný chlapec kúpil dva byty a chatu na Devíne?

Je, a aj bude treba spraviť množstvo opatrení. Možno Vás, ako dôchodcu, škrie aj to, že budúcnosť trinástych dôchodkov je, v momentálnej situácii, celkom logicky, nejasná. Peňazí v štátnej kase je málo. Viete prečo? Pretože posledné dni fungovania starej vlády, bola pre bývalého premiéra prioritnejšia podpora stavania ihrísk, dotácia tanečných súborov, a jeho promo v časopise Slovenka. Za naše peniaze. Za peniaze daňových poplatníkov, ktoré sa v týchto časoch dali použiť oveľa účelovejšie. Napríklad, na nákup rúšok, testov, prípadne, ja osobne by som nebola proti tomu, aby sa nimi podporili  psychicky aj fyzicky vyťažení zdravotníci, či predavači, ktorí sú denne vystavení riziku nákazy.

Tak Vás len chcem poprosiť, nehovorte za mňa a za ľudí, keď nepoznáte ich názor. Ja z Matovičovej vlády naozaj strach nemám. Držím im palce, aby to zvládli, pre nás všetkých.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Prišli akísi ľudia a dostali všetko

Konzervatívna skupinka vie, čo chce, a rada si to vypýta.


Už ste čítali?